Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google, 2-5 sekonda më e shpejtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Google, 2-5 sekonda më e shpejtë    Mon Mar 21, 2011 1:26 am

Google bëhet një faqe më praktike dhe mbi të gjitha, më e shpejtë.
Falë sistemit Instant, motori i kërkimit do t’i gjejë rezultatet 2-5 sekonda më shpejt për cdo kërkim. Përkthyer në shifra globale do të thotë, për cdo sekondë të kaluar në Google, sistemi i ri kursen 11 orë kohë për përdoruesit në të gjithë botën ose 111 vjet për cdo ditë që kalon.

Teknologjia e prezantuar sot në Kaliforni i gjen më shpejt rezultatet. Ky është një hap i madh në zhvillimin e teknologjive virtuale. Kolosi i Mountain View thekson se cdo kërkim do ketë mesatarisht 5-7 rezultate me shumë.TCH

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Google, 2-5 sekonda më e shpejtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Bota e Informatikes •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Tutoriale & Mesime :: Informatika-
Kërce tek: