Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sallate me lakra, molle & karrota

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Sallate me lakra, molle & karrota    Mon Mar 21, 2011 1:52 am

Lakra eshte nje nga perimet me te preferuara dhe nga dieticienet per shkak te vetise se saj diuretike.Por jo te tere e duan lakren dhe shijen e saj.

Per kete sallate ju duhen:

Gjysem lakre e bardhe
1 molle
dy karrota te mesme
lengu i nje limoni
1 luge mustarde
vaj ulliri
kripe


Priten gjethet e lakres imet.Po ashtu edhe molla dhe karrota grihen imet.Me tej vendosen ne pjatancen e sallates.
Vecmas pergatisni vajin dhe shtoni dhe mustarden dhe lengun e limonit e kripen ne nje tas deri sa te krijohet nje mase homogjene.
Hidheni me tej siper pjatances dhe perzijeni.
Sallata eshte gati

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Sallate me lakra, molle & karrota
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Kultura dhe Arti •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Kuzhina shqiptare dhe e huaj-
Kërce tek: