Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Makarona me ton

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Makarona me ton   Mon Mar 21, 2011 1:43 am

Makarona me ton


130 gr makarona
60 gr peshk ton jo te konservuar
1 tufe majdanoz
1 thelb hurdher
1 luge vaj ulliri
kripe
piper


Lajeni dhe thajeni mire majdanozin dhe hiqini gjethet duke i grire shume imet. Qeroni hudhren dhe prejeni holle. Perzijeni vajin me majdanozin, hidhini pak kripe dhe vereni ne nje tigan.
Ziejini makaronat ne uje te bollshem te kripur. Nderkohe ne zjarr te mesem ngroheni tiganin dhe shtojeni pershkun ku te vaji te kete filluar te zieje. Lereni per 5 minuta duke i trazuar here pas here, derisa te behen gati. Provojeni makaronat dhe kullojini. Hidhini permbajtjen e tiganit duke i shtuar pak spec djeges dhe eshte gati per tu servirur.


_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Makarona me ton
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Kultura dhe Arti •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Kuzhina shqiptare dhe e huaj :: Kuzhina e Huaj-
Kërce tek: