Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Modeli i parë i Nokia Windows Phone 7, në zhvillim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Modeli i parë i Nokia Windows Phone 7, në zhvillim   Sun Mar 20, 2011 8:31 pm


Telefoni i parë mobil Nokia i cili do të bazohet në sistemin operativ të Microsoft, Windows Phone 7, thuhet se është duke u zhvilluar.
Reuters ka raportuar se drejtori ekzekutiv i Nokia's, Stephen Elop e ka konfirmuar projektin dhe zhvillimin e modelit të parë të telefonit që do të kalojë në sistemin e ri operativ.
Ky aktivitet i Nokia's shihet si shumë i shpejtë, duke e marrë parasysh se gjiganti i telefonave mobil para vetëm një muaji kishte paralajmëruar partneritetin e saj me gjigantin tjetër të softuerit, kompaninë Microsoft.
Hapi i ndërmarrë nga kompania Nokia shihet si një lëvizje strategjike dhe me shumë peshë për kompaninë, duke e marrë parasysh se ky prodhues për dekada me radhë ka prodhuar telefona mobil të cilat i ka bazuar në sistemin e saj operativ, Symbian.
Telefoni i parë mobil Nokia i cili do të bazohet në sistemin operativ Windows, do të shënojë një pjesë tjetër të historisë së kompanisë, e cila planifikon që ta prezantojë modelin e saj të parë në sistemin e ri operativ gjatë fillimit të vitit 2012.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Modeli i parë i Nokia Windows Phone 7, në zhvillim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Teknologja & Informacioni •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Teknologjia-
Kërce tek: