Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shitja e mallrave në Facebook e arrin atë të faqeve të internetit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Shitja e mallrave në Facebook e arrin atë të faqeve të internetit?    Sun Mar 20, 2011 8:29 pm


Dyqanet virtuale që sot ekzistojnë në Facebook e kanë arritur shifrën e shitjeve të uebfaqeve që bëjnë tregti elektronike.
Ky konstatim vjen nga raporti i Webtrends, i cili quhet “The Effect of Social Networks and the Mobile Web on Website Traffic and the Inevitable Rise of Facebook Commerce.”
Në raportin e saj, Webtrends e barazon sasinë e mallrave të shitur nga faqet e internetit, me shitjet që vijnë nga rrjeti më i madh social në botë, për momentin.
Sidoqoftë, sipas analizave të Webtrends dhe Adggregate Markets thuhet se faqet zyrtare të kompanive në Facebook që nuk shesin mallra dhe shërbime po humbasin trafik, në krahasim me ato që e bëjnë një gjë të tillë

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Shitja e mallrave në Facebook e arrin atë të faqeve të internetit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Teknologja & Informacioni •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Teknologjia-
Kërce tek: