Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook më i popullarizuar se pornografia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Facebook më i popullarizuar se pornografia    Sun Mar 20, 2011 8:28 pm


Të dhënat më të reja të kompanisë Hitwise, tregojnë se rrjetet shoqërore online (që në ditët e sotme dominon Facebooku) janë bërë më të popullarizuara madje edhe se pornografia.
Në janar të këtij viti, sipas Hitwise, Facebook së bashku me rrjetet tjera shoqërore kanë përbërë 12.46% të të gjithë qarkullimit online në Britani të Madhe, ndërsa faqet argëtuese, ku përfshihet edhe pornografia, përbënin 12.18% të qarkullimit online.
Kjo është hera e parë rrjetet shoqërore bëhen më të popullarizuara sesa faqet argëtuese, ndërsa Facebooku me 56% të të gjitha vizitave të rrjeteve shoqërore, është gjigant ndërmjet tyre.
Megjithatë, ekziston dilema nëse edhe rrjetet shoqërore duhet të ndahen në kategori, duke marrë parasysh se edhe në to përdoruesit shikojnë fotografi, videoxhirime, luajnë lojëra dhe bëjnë disa gjëra të ngjashme sikur jashtë tyre, megjithatë përmbajtjet pornografike janë të ndaluara në Facebook

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Facebook më i popullarizuar se pornografia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Teknologja & Informacioni •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Teknologjia-
Kërce tek: