Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook i katërti për video

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Facebook i katërti për video    Sun Mar 20, 2011 8:27 pm


Afro 47 milionë njerëz në SHBA kanë shikuar video në Facebook gjatë muajit shkurt.
Dhe kjo shifër e pozicionon rrjetin social në vendin e katërt në matricën e comScore, ose dy vende më lart se sa në muajin paraprak.
Rritja në radhitje e Facebook ka të bëjë me shtimin e një video-lokacioni më shumë, thotë comScore.
Nëse kjo del të jetë e saktë, atëherë investimi i Facebook në këtë funksion duket se ia ka vlejtur.
Gjatë muajit shkurt, më shumë se 170 milionë njerëz kanë shikuar përmbajtje në Facebook, mesatarisht 13.6 orë për shikues, ndërsa numri i përgjithshëm e tejkalon shifrën prej 5 miliardë shikimeve

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Facebook i katërti për video
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Teknologja & Informacioni •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Teknologjia-
Kërce tek: