Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook me “reklama të mençura” që lidhen me statusin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Facebook me “reklama të mençura” që lidhen me statusin    Sun Mar 20, 2011 8:26 pm


Duket se Facebook ka filluar testimin publik të reklamave të cilat bazohen dhe targetojnë statuset dhe postimet e murit nga përdoruesit.
Kjo është një risi e cila është pritur për më shumë se një vit, ndërsa tani duket se këtë metodë të re reklamimi do ta shohim së shpejti në Facebook.
Forma e re e reklamave do të reagojë në fjalët specifike të cilat përdoruesit e këtij rrjeti i vendosin në freskimet e tyre të statusit.
Kështu, në vend të paralajmërimit të reklamës në formë të tekstit të sponsoruar, të cilat deri më tani i kemi parë, Facebook është duke e testuar versionin e ri të reklamave të cilin do ta quaj, “Related Adverts”.
Edhe pse ende nuk dihet saktë se si do të funksionojë kjo metodë e re e reklamimit, Facebook thotë se reklamat do të jenë të lidhura me statuset dhe freskimet që përdoruesit i bëjnë në to.
Për më tepër, Facebook ka deklaruar se kjo mundësi e reklamave që lidhen me statusin e përdoruesit, për momentin është në fazë testuese, dhe se rrjeti social do të na njoftojë për implementimin final të këtij projekti

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Facebook me “reklama të mençura” që lidhen me statusin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Teknologja & Informacioni •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Teknologjia-
Kërce tek: