Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows 7 - Gjuha ShqipeTe nderuar Anetar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Windows 7 - Gjuha ShqipeTe nderuar Anetar    Sun Mar 20, 2011 4:14 pm

Windows 7 - Gjuha Shqipe

Te nderuar Anetar .....ketu e keni 1 ndihm si me e instalu gjuhen shqipe ne Windows 7 ... 32 bit / 64 bit e njejta procedur vetem duhet te perzgjidhet ne fillim qfar PC ke 32 bit apo 64 Bit

Se pari shikoni ne fund e keni linkun per downlload GJUHEN SHQIPE
Mbase e ke downlloadu gjuhen shqipe duhet me e hjek nga WinRAR psh e qet ne desktop
...mbasi ta keni downlloadu dhe mbasi e keni hjek nga winrar ateher procedura shkon keshtu ....


1. Start .. Control Panel ... ...shiko ne foto me posht
2.Klikojm Install /uninstall language3.Klikojm Install Display Languages4.Klikojm Browse computer or network5.Klikojm Browse edhe e zgjedhim gjuhen shqipe qe e kemi downlloadu.
Tash aty ne folder i keni 2 file te gjuhes shqipe...tash nese e ke PC 32 bit zgjedhe file qe eshte 32bit ...
nese e ke PC 64 bit zgjedhe filen me emrin 64 bit edhe klikojm ok
Tani klikojm NEXT dhe fillon INSTALIMI I GJUHESH SHQIPE .
Kur perfundon instalimi te restartohet PC edhe tani e keni gjuhen Shqipe ne PC tuaj .
Download GJUHA SHQIPE PER WINDOWS 7


megaupload.com SJ021OFO
_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Windows 7 - Gjuha ShqipeTe nderuar Anetar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Bota e Informatikes •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Sisteme Operative OS-
Kërce tek: