Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Uefa Europa League Perballjet ne qerekfinale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Uefa Europa League Perballjet ne qerekfinale    Sun Mar 20, 2011 3:18 pm

Uefa Europa League Perballjet ne qerekfinale
Pas tërheqjes së shortit të Ligës së kampionëve, në selinë e UEFA-s, në
Nyon të Zvicrës u tërhoq shorti edhe për ndeshjet përfundimtare të Ligës
së Evropës.


Dinamo Kiev - Braga
Porto - Spartak Moskë
Benfica - PSV
Villarreal - Twente


Takimet çerekfinale të Europa League do të zhvillohen më 7 dhe 14 prill.


Në gjysmëfinale, që duhet të zhvillohen më 28 prill dhe 5 maj, fituesit e këtyre ndeshjeve do të vijojnë sipas këtij orari:


Braga/Dinamo - Benfica/PSV
Porto/Spartak - Villarreal/Twente


Finalja e kësaj gare do të luhet më 18 maj në Dublin.
_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Uefa Europa League Perballjet ne qerekfinale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Teknologja & Informacioni •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Sporti-
Kërce tek: