Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si të gjeni driver-at për 99% të paisjeve, online, falas!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Si të gjeni driver-at për 99% të paisjeve, online, falas!   Wed Mar 30, 2011 1:49 am

Si të gjeni driver-at për 99% të paisjeve, online, falas!

Mënyra më e lehtë e gjetjes së driver-ave në raste kur nuk mund të gjeni driver-at nga faqet zyrtare të paisjeve apo driver-at e paisjeve që nuk dini çfare janë, është si vijon:

1. Ne My Computer Klikon me Tastin e djatht te mausit pastaj Klikon Propertis - Hardware -Device Menager zgjedhni paisjen që dëshironi të gjeni driver-at dhe shkoni Properties.

2. Shkoni te Details dhe kopjoni DEV kodin e paisjes, shembull kodi është:
PCI\VEN_10EC&DEV_8139&SUBSYS_81391849&REV_10\4&2E98101C&0&28F0
e beni COPY me kombinim te tastjeres sepse ndryshe smundeni: ctrl + c

3. Hapni faqen www.devid.info/en dhe në fushën Enter Device Id shkruani (bëni paste/ngjitni) DEV kodin dhe klikoni në butonin OK.

4. Zgjedhni sistemin operativ dhe klikoni në download.


Shpresoj të ju ndihmoj kjo dhe të mos keni nevojë të pyetni tjerët për një punë që mund ta bëni edhe ju vet.

Nese nuk e kuptoni ndonje gje mund te pyesni Dhe ne do pergjigjemi!

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Si të gjeni driver-at për 99% të paisjeve, online, falas!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Hardware & Software •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Drivers/Draivera-
Kërce tek: