Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krepë me çokollatë dhe akullore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Krepë me çokollatë dhe akullore    Tue Mar 22, 2011 1:32 amPërbërësit për qullin:

* 100 g miell
* 1 kokërr vezë
* 200 g qumësht
* 1 masë vanilje

Përgatitja:

1. Në fillim përgatitni krepat.

2. Në një tenxhere të vogël përzieni miellin së bashku me sheqerin dhe vaniljen. Shtoni disa lugë qumësht dhe përziejini, në mënyrë që të mos krijohen toptha. Shtoni pak nga pak të gjithë qumështin.

3. Ziejeni kremin për 3 minuta në zjarr të ngadaltë, duke e përzierë vazhdimisht derisa masa të lidhet.

4. Mbushini me kremin krepat dhe palosini në formë rolete.

5. Shërbejini në pjatë të shoqëruara me një top akullore me vanilje.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Krepë me çokollatë dhe akullore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Kultura dhe Arti •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Kuzhina shqiptare dhe e huaj :: Embelsirat-
Kërce tek: