Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tiramisu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Tiramisu    Tue Mar 22, 2011 1:22 am

Përbërësit

3-te kuqe te vez
mascarpone 250gr
1 shllag krem
5 lug gjelle sheqer
1-pako biskota te gjata
300ml kafe te zier mundesisht expres
Udhëzime per pregaditje

I RAHIM TE KUQET E VEZES.PASTAJ E HEDHIM SHEQERIN, I PERZIEM MIRE ME TEL DORE JA HEDHIM MASCARPONEN PRAP PERZIEM,NE FUND E HEDHIM SHLLAGUN TE PERGADITUR DHE I PERZIEM TE GJITHA BASHK DERI SA TE FITOHET NJE KREM I TRASH I QESIM EDHE 5 LUG KAFE TE ZIER.DHE KREMI ESHT GATI. KAFEN QE KEMI ZIER E HEDHIM NE NJE EN TE THELL.DHE NJE NGA NJE ILAGIM BISKOTAT DHE I RRENDITIM NE TEPSI,PASI QE KEMI MBUSH TEPSIN ME BISKOTA JA HEDHIM GJYSMEN E KREMIT PASTAJ E BEJM EDHE NJE REND ME BISKOTA DHE KREMIN SIPER.NE FUND MARIM KAKAO DHE ME SIT TE VOGEL E MBULOJM TORTEN ME KAKAO.TORTA ESHT GATI PO DUHET TE QENDROJ NE FRIGORIFER MES PAKU 6 OR .JU BEFT MIR SHIJONI ESHT SHUM E SHIJSHME FLM.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Tiramisu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Kultura dhe Arti •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Kuzhina shqiptare dhe e huaj :: Embelsirat-
Kërce tek: