Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ti bëni nje mashkull te gatuaje? (per femrat)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Si ti bëni nje mashkull te gatuaje? (per femrat)    Mon Mar 21, 2011 2:25 amJeni e merzitur nga gatimi i perditshem dhe do te donit te ndryshonit paksa kete fakt? Me poshte do te mesoni se si te beni bashkeshortin/te dashurin/te fejuarin tuaj te gatuaje..

Hapi I
Gjeja e pare dhe me e rendesishme qe duhet te beni eshte te beni nje bisede serioze me te dhe t’i thoni se tashme jeni merzitur paksa nga gatimi dhe se do te donit qe ndonjehere te ishte ai personi qe te beje per te ngrene ne shtepi.

Hapi II
Mesojeni bashkeshortin te gatuaje nese ai nuk di. Gjerat baze jane te thjeshta dhe interesante per t’u mesuar. Ne rast se ai ka gatuar me pare, atehere nuk ka asnje nevoje per ta mesuar, nese jo, duhet te pakten ta mesoni te gatuaje ne menyre qe te mos djege ushqimin.

Hapi III
Ne rast se bashkeshorti/i dashuri juaj nuk ka nevoje qe ju ta ndihmoni atehere mos e bezdisni aspak. Lereni te gatuaje ne menyren qe ai deshiron.

Hapi IV
Mos u merzisni nese ushqimi i gatuar nga bashkeshorti/i dashuri juaj nuk ka ndonje shije kushedi se sa te mire. Ai mund te jete i ri ne gatim, ose mund te kete harruar ta beje kete gje. Nje reagim sado i vogel negativ mund te beje.

Hapi V
Shkoni gjithmone bashke me bashkeshortin tuaj ne dyqanin e ushqimeve. Aty ai mund te marre disa ushqime qe eshte ne gjendje t’i gatuaje vete.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Si ti bëni nje mashkull te gatuaje? (per femrat)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-• Kultura dhe Arti •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Kuzhina shqiptare dhe e huaj-
Kërce tek: