Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rregullat e Forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Presidenti
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Numri i postimeve : 322

MesazhTitulli: Rregullat e Forumit   Thu Mar 17, 2011 3:12 am

Rregullat kryesore të Forumit.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Regjistrimi ne forum është për te gjithë ! Ne insistojmë qe rregullat e mëposhtme te Respektohen. Është detyre e juaja te shikoni here pas here ketë seksion pasi mund te ketë modifikime. Thyerja e rregullores se mëposhtme mund te rezultojë ne një Paralajmërim & Vërejtje ose Ban (Bllokim Llogarie) , sipas situatës. Te gjitha vendimet e Admineve & Moderatorëve janë përfundimtare !

1. Sjellja shoqërore
Asnjë shkrim me përmbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do të tolerohet. Të gjitha shkrimet e tilla do të fshihen pa paralajmërim. Këtu bëjnë pjesë edhe fotografitë me përmbajtje të papranueshme. Kërcënimet ndaj anëtarëve të tjerë nuk do të tolerohen. Ju jeni i mirëseardhur që të shprehni mendimet tuaj dhe të sfidoni të tjerët me mendimet apo opinionet tuaja, por në mënyrë të rrespektueshme dhe pa e fyer askënd.
Fyerja e anëtarëve mund të sjellë deri te përjashtimi i anëtarit.

2. Gjuha e Forumit
Forumi i .BUKUROSHAT-BUKUROSHET. është forum në gjuhën shqipe

3. Përsëritja e temave
Mos hapni tema të njejta në shumë rubrika njëkohësisht. Para se të hapni një temë shikoni se a egziston ajo temë në Forum. Temat e përsëritura do të fshihen. Ju lusim që gjatë hapjes së temave të hapni temat në rubrikat përkatëse.

4. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature)
Logo personale nuk duhet të jetë më e madhe se 150*150 piksela. Firma juaj nuk duhet të përmbajë imazhe më të mëdha se 530x200 piksela apo nuk duhet t'i kalojë 3 rreshta me 200 simbole.
Në firmën tuaj nuk duhet të ketë linqe të faqeve tjera,pra asnne reklame e ndonje websiti ose forumi nuk tolerohet.Nese ndokush perdor mund të merrë Vërejtje.Administratori ka të drejtë të fshijë logon tuaj personale apo firmën nëse nuk është në pajtim me Rregulloren e Forumit.

5. SPAM, Marketing
Mundohuni që përgjigjet në tema të jenë kuptimplota, mos të përmbajnë vetëm një emotikon apo një fjalë. Sa më shumë që të diskutojmë pasurojmë edhe dijen tonë dhe të tjerëve. Mos bëni postime ku i ftoni anëtarët e forumit që të vizitojnë faqe të tjera për qëllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, të kompanive). Reklamimi i faqeve të tjera në Forum ndalohet. Postime të cilat përmbajnë marketing të ndonjë shërbimi apo produkti do të fshihen.

6. Identitetet e dyfishta
Nëse zbulojmë se ndonjë anëtarë po përdorë dy apo më shumë emra në forum do të përjashtohet nga forumi, posaçërisht nëse paraqitet në gjini të ndryshme.

7. Editimi i postimeve
Antaret e Staffit kanë të drejtë të editojnë apo fshijnë postimet tuaja nga forumi nëse janë në kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nëse mendoni se iu është bërë e padrejtë në fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit.

8.Ndalesat
Nuk lejohet publikimi i fotove apo edhe liqeve që kan përmbajtje erotike apo edhe pornografike, nëse veq do të ketë kësi publikime do merren masa drasatike ndaj antarit/antares !

9. Ndalohet madhësia e shkronjave tek firma
Ndalohet madhësia e shkronjave tek firma, sepse humb kuptimin e postimit. Madhësia tek firma duhet të jetë normal jo shkronjat e rritura shumë. Në rast se dikush rrit shkronjat tek firma e tij me një format të madh, firma do t'iu editohet ose do të merr Vërejtje.


11. Respekt ndaj STAFFIT të Forumit
Staffi i forumit ka një privilegj të veçantë dhe duhet të respektohet. Nëse ndokush ofendon dikë nga Staffi, automatikisht do të jetë i përjashtuar nga Forumi.


12.Rregullat per Programe Aplikative
ese postoni nje program eshte e detyrueshme qe te bashkangjisni edhe pershkrime apo
shpjegime ne gjuhen programore....
Gjithshtu luteni te postoni eshte te dhena si :
• Madhesia
• Linku per Download
• Fjalekalimi (nese ka)
Ju duhet qe te bashkangjisni edhe nje foto te programit qe postoni.


13.Rregullat per Pyetje & Pergjigje
Tek titulli I temes ju duhet te vendosni parashtesen siq jane: [Ndihme], [Kerkoj], [Pyetje].
Shembull:
• [Ndihme] - Me dalin vijat prapa...
• [Kërkoj] - Kerkoj gjuhen shqipe per: vBuletin 3.7.3
• [Pytje] - A mundem keto ti zevendesoj me...


14.Rregullat e Prezentimit
I lus Gjith antarët qe ne prezantim te perfshijne nje pjese te shkruter te biografise se
tyre.Gjithashtu te jene te perfshira edhe informata si :
• Emri
• Mbiemeri
• Mosha
• Vendlindja
• Datelindja
• E-mail---------\\\\---Me Respekt stafi BUKUROSHAT-BUKUROSHET---//--------
(¯`'·.¸(¯`'·.¸¸ Ju Faleminderit per Bashkepunimin !¸¸.·'´¯)¸.·'´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bukuroshatbukuroshet.123.st
 
Rregullat e Forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bukuroshat Dhe Bukuroshet e LLAPIT :: •°¤*(¯`°(BB)•––––•(-•Qendra e Forumit •-)•––––(BB)°´¯)*¤° :: Kushtet e Përdorimit & Lajmrimet-
Kërce tek: